trenderu
trenderu

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda
Ferhat Değer Şirketler Grubu

Ferhat Değer Şirketler Grubu, 2006 yılında perakende mağaza işletmeciliğiyle ticari hayatına başlayan bir aile şirketidir. Güvenilirlik, kararlılık, yenilikçilik ve istikrar ilkeleri doğrultusunda adımlarını atan şirket, geçen 18 yılın sonunda +2.200.000.000 TL ciro büyüklüğü ile Türkiye’nin önde gelen lastik satıcılarından biri haline gelmiştir.

5 anonim şirketten oluşan bir yapıyla Ferhat Değer Şirketler Grubu, temelini zeka, dürüstlük ve çalışkanlık prensiplerine dayandırır. Bugün, Türkiye’nin önemli sektör liderlerinden biridir. Grup bünyesinde BRİSA iş ortaklığında Bridgestone, Lassa, Dayton marka lastiklerin Ege Bölge toptancılığı, 6 Otopratik, 1 ProPratik ve 1 Bağımsız perakende satış mağazalarından oluşan servis ağı, Türkiye Petrolleri A.Ş. Madeni Yağları Ege Bölge toptancılığı, FD Gayrimenkul Danışmanlığı, Ferhat Değer Sigortacılık, LB Bilişim Teknolojileri ile şirket içi ve dışarıdaki müşterilerine yazılım teknolojilerinin geliştirilmesi, EnerjiSA perakende enerji satışı gibi alanlarda hizmet vermektedir. Ayrıca FD Power Plus Akü markası ile akü üretimi alanında da faaliyet göstermektedir.

Şirket, Türkiye otomotiv sektörünün en güçlü dinamik ve lider pazar yeri olan lastikborsasi.com‘u da bünyesinde barındırmakta ve Avrupa’da ise merkezi Almanya olan tyresupply.com pazar yeri ile Avrupa’nın tüm ülkelerinde binlerce çeşit ve milyonlarca stok lastik, jant, akü, motor yağı ürünlerini alıcılarına ulaştırmaktadır.

2024 yılının başında görüşmeleri başlayan ve ilk çeyreğinde anlaşmanın sağlandığı, Çerkezköy OSB’de kurulu Carre Metal Jant Fabrikası, FD Şirketler Grubu bünyesine katılmıştır. Yurt içinde ve başta AB ülkeleri olmak üzere Dünyanın birçok ülkesindeki müşterilerine özel jant üretimi grup şirketin faaliyet alanına girmiştir.

Ferhat Değer Şirketler Grubu, sağlam temeller üzerine kurulu bir geçmişe sahip olup, gelecekte de sektördeki lider konumunu sürdürme kararlılığında faaliyetlerine devam edecektir.

Misyonumuz

Ferhat Değer A.Ş.; müşterileri, son kullanıcıları ve çalışanları için en iyi alternatif olmayı hedefler. Şeffaf, dürüst ve rekabetçi yaklaşımlarıyla lastik sektörüne yön verir ve yeniliklere öncülük eder.

Vizyonumuz

Kendimize olan saygımızı ve onurumuzu her şeyin üstünde tutarız, iş ahlakı ve etik değerler iş yaşamımızın temelini oluşturur. Yönetim anlayışımızın odağında insana saygı vardır. Açık ve şeffaf iletişime önem veririz. Kişisel yeteneklerimizin en üst sınırına kadar kendimizi geliştirmeyi hem hakkımız hem de görevimiz olarak görürüz.

Değerlerimiz
  • Kendimize olan saygımızı ve onurumuzu her şeyin üstünde tutarız
  • İş ahlakı ve etik değerler iş yaşamımızın temelini oluşturur
  • Yönetim anlayışımızın temelinde insana saygı vardır
  • Açık ve şeffaf iletişime önem veririz herkesin kendisini etkileyen konularda söz söyleme ve bilgi edinme hakkına sahip olduğuna inanırız
  • Kişisel yeteneklerimizin en üst sınırına kadar kendimizi geliştirmeyi hem hakkımız hem de görevimiz olarak görürüz.
Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?